KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139102
*
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:09:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 16:21:09
1
300 kr
15/3 20:09:49
2
Vinnande bud
16/3 19:47:30
3
400 kr
16/3 19:47:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 16:21:09 | 1 | 300 kr |
15/3 20:09:49 | 2 | Vinnande bud |
16/3 19:47:30 | 3 | 400 kr |
16/3 19:47:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof StÃ¥lhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55